CZYSTE POWIETRZE

De Dietrich oferta

Rządowy program dofinansowania

De Dietrich zdjęcie

CZYM JEST PROJEKT "CZYSTE POWIETRZE"?

 

Program „Czyste Powietrze” to rządowa inicjatywa dofinansowująca inwestycje w Odnawialne Źródła Energii. Ogólnopolski projekt realizowany w latach 2018-2029 ma przyczynić się do poprawy efektywności energetycznej oraz zmniejszenia emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery.

Projekt obejmuje istniejące oraz nowo budowane jednorodzinne budynki mieszkalne.

Budżet programu wynosi aż 103 mld złotych, z czego bezzwrotne dotacje stanowią  63,3 mld zł. Pozostała część w kwocie 39,7 mld zł dostępna będzie w formie preferencyjnych pożyczek. Oszacowano, że z przewidzianych środków może skorzystać nawet 3-4 mln obiektów.

De Dietrich zdjęcie

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ?

Beneficjentami programu mogą być osoby fizyczne posiadające prawo własności domu jednorodzinnego lub osoby posiadające zgodę na rozpoczęcie jego budowy. Intensywność dofinansowania zależeć będzie od miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym wnioskodawcy.

 

W przypadku istniejących budynków finansowane będą wydatki na wymianę źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem na:

  • węzły cieplne;
  • kotły na paliwo stałe (węgiel lub biomasa);
  • systemy ogrzewania elektrycznego;
  • kotły gazowe kondensacyjne;
  • pompy ciepła;

Zakres przedsięwzięcia może obejmować również termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej, tj. kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych.

W nowo budowanych obiektach dofinansowanie obejmie zakup i montaż:

  • węzłów cieplnych;
  • kotłów na paliwo stałe;
  • systemów ogrzewania elektrycznego;
  • kotłów gazowych kondensacyjnych;
  • pompy ciepła;

JAK ZDOBYĆ DOFINANSOWANIE?

Aby zdobyć dofinansowanie należy przejść przez kilka etapów.

De Dietrich zdjęcie

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK?

Wnioski należy składać w terminie od 19 września 2018 r. do 30 czerwca 2027 r. w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW), właściwym terytorialnie dla miejsca położenia nieruchomości objętej wnioskiem o dofinansowanie.

Wniosek składa się w wersji elektronicznej, wykorzystując do tego celu aplikację internetową: tj. Portal Beneficjenta dostępny na stronie WFOŚiGW. Przy składaniu wniosku konieczne jest użycie kwalifikowanego podpisu elektronicznego, a także użycie podpisu potwierdzonego profilem zaufanym ePUAP.

Jeśli wnioskodawca nie ma możliwości zastosowania profilu zaufanego ePUAP lub podpisu kwalifikowanego, konieczne jest wydrukowanie wniosku oraz wysłanie podpisanej wersji papierowej wraz z dołączonymi, wymaganymi załącznikami drogą pocztową lub osobiście w siedzibie właściwego WFOŚiGW lub jego oddziale.

De Dietrich zdjęcie

OPTYMALNE URZĄDZENIE DOPASOWANE DO TWOICH POTRZEB

Chciałbyś wymienić stare urządzenie grzewcze na nowe, bardziej ekonomiczne? Nie wiesz jak się za to zabrać i na co się zdecydować?

Służymy fachowym doradztwem i pomożemy dobrać najkorzystniejsze rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb!

Zaufaj naszym ekspertom i zadaj zapytanie ofertowe!

 

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym Autoryzowanym Koncesjonerem lub wypełnij formularz, a w odpowiedzi otrzymasz darmową i niezobowiązującą wycenę instalacji grzewczej wraz z montażem, opartej na jednym z typów pomp ciepła Sofath.

 

De Dietrich zdjęcie

URZĄDZENIA SOFATH SPEŁNIAJĄ WYMAGANIA PROJEKTU

Nowoczesne pompy ciepła marki Sofath doskonale wpisują się w założenia programu “Czyste Powietrze”. Są oszczędne, ekologiczne i wydajne. Zastosowanie pompy ciepła nie tylko pomoże w ochronie środowiska, ale dodatkowo pozwoli zwiększyć domowy budżet. Od wybranego systemu grzewczego zależy bowiem później większość stałych wydatków na koszt utrzymania domu, a urządzenia te są obecnie najtańszym w eksploatacji systemem ogrzewania budynku mieszkalnego. Pompy ciepła są jednymi z niewielu urządzeń grzewczych, których praca nie przyczynia się do powstawania zanieczyszczeń powietrza w miejscu zainstalowania. Nie powodują więc powstawania szkodliwego dla zdrowia i życia smogu.

Walcz ze smogiem już dziś!
Odbierz dofinansowanie i zainwestuj w ekonomiczną i ekologiczną pompę ciepła!

Poznaj wszystkie pompy ciepła Sofath

Więcej informacji o projekcie znaleźć można na stronie Programu.

De Dietrich zdjęcie

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Sofath, pionierska firma w zakresie geotermicznych pomp ciepła, już ponad 30 lat spełnia oczekiwania klientów w zakresie komfortu, oszczędności i ochrony środowiska. Należąc do Grupy BDR Thermea, jesteśmy dumni z bycia odpowiedzialnym producentem, a zaangażowanie to znajduje odzwierciedlenie w naszych działaniach i relacjach ze środowiskiem naturalnym. Dzięki temu zobowiązaniu jesteśmy w stanie zapewnić produkty i usługi, które są wysokiej jakości, niezawodne i trwałe, a także mają niewielki wpływ na środowisko.

De Dietrich zdjęcie

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 

Czy chcesz być zawsze na bieżąco w kwestii naszych nowoczesnych i ekologicznych produktów, które tworzymy z poszanowaniem środowiska naturalnego?

Nic prostszego! Wystarczy, że polubisz profil Pompy ciepła Sofath na portalu Facebook! Znajdziesz tam masę ciekawych informacji o naszych urządzeniach, aktualności, najświeższe promocje oraz interesujące ciekawostki!

Nasz profil na Facebooku zgromadził już ponad kilkaset fanów, którzy każdego dnia mogą tam znaleźć zarówno ineteresujące ich informacje, jak i wiele innych cennych materiałów.


Lista produktów