POZNAJ MARKĘ  SOFATH

Twój komfort cieplny jest w rękach ekspertów

Czytaj więcej

O nas

Historia

Zakład produkcyjny Sofath w miejscowości Portes lès Valence, Francja.

 • 1981 rok

  Powstanie firmy Sofath i początek prac nad opracowaniem technologii wykorzystania energii geotermalnej do ogrzewania basenów i budynków.

 • 1996 rok

  Przejęcie aktywów firmy Sofath SA przez firmę Thermatis Technologies, która od tego momentu dynamicznie rozwija systemy pomp ciepła i zasobników ciepłej wody użytkowej marki Sofath.

  Utworzenie sieci Autoryzowanych Koncesjonerów Sofath we Francji, prawdziwych specjalistów, zajmujących się zapewnieniem komfortu cieplnego z wykorzystaniem powyższych urządzeń.

 • 2004 rok

  Zakład produkcyjny Sofath uzyskuje certyfikat  zgodności z normą ISO 9001: 2000, wydany przez Bureau Veritas. Norma ta określa wymagania, które powinien spełniać system zarządzania jakością w organizacji.

 • 2005 rok

  Sofath wprowadza piątą generację geotermicznych pomp ciepła, wykorzystujących bezpośrednie parowanie.

  Zakład produkcyjny Sofath uzyskuje certyfikat zgodności z normą ISO 14001: 2004, wydany przez Bureau Veritas. Norma nazywana systemem zarządzania środowiskiem wspomaga ochronę środowiska i zapobieganie zanieczyszczeniom, w myśl idei zrównoważonego rozwoju.

 • 2006 rok

  Sofath otrzymuje nagrodę Janus de L’industrie za swoją geotermiczną pompę ciepła Natea. Nagroda ta jest przyznawana produktom przynoszącym realne korzyści dla użytkowników.

  Zakład produkcyjny ponownie przechodzi certyfikację według normy ISO 9001: 2000, przeprowadzaną przez Bureau Veritas.

 • 2007 rok

  Sofath ponownie się rozrasta i trzykrotnie zwiększa powierzchnię produkcyjną, osiągając 6500 m² (zakład HQE/ o wysokiej jakości ekologicznej). Powiększa się autoryzowane centrum szkoleniowe Sofath (450 m²) ze stanowiskami technicznymi do symulacjii.

  Sofath laureatem 14 edycji nagrody Qualite Performance Rhone Alpes 2007 za wytwarzanie produktów o wysokim standardzie jakości.

 • 2008 rok

  Sofath dołącza do grupy De Dietrich Remeha.

  Sofath wprowadza gamę Atmos, pierwszy typoszereg aerotermicznych pomp ciepła, zyskując nowe rynki zbytu.

  Zakład produkcyjny ponownie przechodzi certyfikację według normy ISO 14001: 2004, przeprowadzaną przez Bureau Veritas.

 • 2009 rok

  Do grupy De Dietrich Remeha dołącza firma BAXI tworząc BDR Thermea. BDR Thermea jest wiodącym producentem, dystrybutorem innowacyjnych systemów grzewczych oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej, operującym na rynku kapitałem o łącznej wartości 16 mld €. Zatrudnia ponad 6 400 pracowników w całej Europie i osiąga obrót 1.8 mld € rocznie. Grupa ma wiodące pozycje w sześciu kluczowych krajach: Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Holandii i Włoszech oraz silną pozycję na szybko rozwijających się rynkach Europy Wschodniej w tym w Polsce. BDR Thermea działa w ponad 70 krajach na całym świecie.

 • 2010 rok

  Utworzenie departamentu marki Sofath w strukturze De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z o.o. Celem powołania nowego departamentu było zapewnienie polskim klientom dostępu do najnowszych, proekologicznych systemów grzewczych połączonych poprzez sieć Autoryzowanych Koncesjonerów z najwyższą jakością obsługi i serwisu, nieosiągalną dla zdecydowanej większości naszych konkurentów.

 • 2012 rok

  Wprowadzenie do sprzedaży nowych wersji gruntowych pomp ciepła Caliane oraz modeli powietrznych Lizea lv (lv 220) i BECT.

 • 2014 rok

  Sofath laureatem prestiżowego konkursu Złotego Instalatora dla Najlepszych 2013 za model Caliane w kategorii „Wysoce zaawansowane technologie, systemy i urządzenia w zakresie odnawialnych źródeł energii”.

 • 2015 rok

  Wprowadzenie do sprzedaży nowego modelu gruntowych pomp ciepła Caliane oraz Termeo, a także powietrznej pompy ciepła Lizea lv 200.

 • 2016 rok

  W odpowiedzi na dynamiczny rozwój rynku OZE poszerzenie oferty produktowej na rynku polskim o panele fotowoltaiczne POWER SET.

O Sofath

Sofath, pionierska firma w zakresie geotermicznych pomp ciepła oraz lider na tym rynku od roku 1981, już ponad 30 lat spełnia oczekiwania klientów w zakresie komfortu, oszczędności i ochrony środowiska. Dołączenie do grupy BDR Thermea działającej w sektorze grzewczym w Europie wraz z takimi markami jak De Dietrich, Remeha, BAXI, Ideal Standard czy Chappée, pozwoliła firmie na umocnienie swoich środków technicznych oraz możliwości rozwoju, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej autonomii.

W czasie, gdy wielkie potęgi światowe angażują swój potencjał w ograniczanie emisji gazów cieplarnianych, a Europa inwestuje w technologie chroniące środowisko, czyste i odnawialne źródła energii są bardziej niż kiedykolwiek na czasie. Postęp technologiczny, szczególnie w dziedzinie geotermii i aerotermii, sprawił, że odnawialne źródła energii są dziś doskonałym rozwiązaniem, niezawodnym i wydajnym, spełniającym potrzeby gospodarstw domowych w zakresie komfortu cieplnego. Sofath jest więc odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku przyszłości.

Cele i wartości

Niezależnie od modelu, od najbardziej prostego do najbardziej skomplikowanego, wszystkie urządzenia Sofath są doskonałej jakości, dając gwarancję wieloletniej pracy.  Każda produkowana przez nas gruntowa i powietrzna pompa ciepła, wyróżnia się nowoczesną konstrukcją opartą o bogatą wiedzę z zakresu geotermii i aerotermii. Zaawansowana wiedza inżynierska, wysoka jakość projektów i materiałów użytych do produkcji oraz najwyższe standardy wykonania mają zapewnić niezawodność urządzeń oraz ich trwałość.

Stworzone na bazie naszych produktów instalacje ułatwiają ogrzewanie obiektów oraz wody użytkowej. Dostępne w ofercie rozwiązania odznaczają się wysoką skutecznością działania i niezawodną pracą, a wydajna i korzystna z punktu widzenia ekonomii i ekologii technologia wydaje się naturalnym rozwiązaniem, najlepiej odpowiadającym na krótko- lub długoterminowe oczekiwania naszych klientów. Szeroka gama dostępnych rozwiązań  pozwoli na dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Badania i rozwój

Dział rozwoju produktów

Dział rozwoju produktów, w skład którego wchodzą ekipy inżynierów i techników, pozwala na szybkie osiągnięcie celu, jakim jest stałe opracowywanie i wdrażanie na rynek innowacyjnych produktów. Nieustannie pracujemy nad wspólnymi celami w obszarach jakości i niezawodności, opracowując rozwiązania odpowiadające wymaganiom klientów, dające realne korzyści dla użytkowników i otaczającego środowiska.

Laboratorium badań i testów

Laboratorium badań i testów zapewnia dodatkową gwarancję niezawodności wszystkich urządzeń, które są testowane w docelowej konfiguracji. Laboratorium jest stworzone by móc mierzyć i potwierdzać, że rezultaty osiągane przez gotowe produkty są zgodne z wartościami wzorcowymi. Wprowadzenie regularnych kontroli pozwala na zapewnienie długości cyklu życia pomp ciepła i innych elementów systemu.


Centrum szkoleniowe

Centrum szkoleniowe Sofath, działające od 2002, może każdego roku zaoferować szkolenia blisko 1000 osobom. W roku 2010 powstało centrum szkoleniowe w Polsce. Pozwala to między innymi na kształcenie Autoryzowanych Koncesjonerów w sprzedaży, montażu oraz serwisowaniu  naszej gamy urządzeń. Przeprowadzanie warsztatów technicznych, pozwalających na symulacje, ułatwia szkolenie i doskonalenie umiejętności w pełnym zakresie, a co za tym idzie zapewnienie najwyższej jakości obsługi naszych klientów.

Ciągła innowacja

Firma Sofath stale stara się być otwarta na potrzeby swoich klientów, aby wciąż uzyskiwać coraz lepsze rezultaty w działaniu, oszczędzaniu energii i ochronie środowiska. Nasza firma odświeżyła gamę oferowanych produktów, a także zaproponowała nowe urządzenia, bardziej dostosowane do potrzeb użytkowników. W tym nurcie Sofath wprowadził gamę pomp ciepła do ogrzewania ciepłej wody użytkowej, a także marka w Polsce poszerzyła swoją ofertę o panele fotowoltaiczne.


Sieć sprzedaży, czyli sieć Autoryzowanych Koncesjonerów

Wasze ogrzewanie w rękach ekspertów

W systemie Sofath nic nie jest sprawą przypadku, a już na pewno nie kompetencje instalatorów. Polityka jakości firmy widoczna jest u jej klientów.
Wasz system ogrzewania, wykorzystujący pompę ciepła zostanie zatem stworzony i zainstalowany przez zespół specjalistów, zajmujących się zapewnieniem komfortu cieplnego, wyszkolonych przesz Sofath we własnym ośrodku szkoleniowym.

 

Autoryzowaniu Koncesjonerzy zlokalizowani na terenie Polski są wyspecjalizowani w produktach marki Sofath (geotermia, aerotermia). Ponieważ opanowali oni do perfekcji tę bardzo specyficzną technologię, zapewniają również serwis po sprzedażowy.

Dane kontaktowe

BDR Thermea Poland Sp. z o.o.

 • Dział SOFATH
  ul. Północna 15-19
  54-105 Wrocław
 • biuro: +48 (71) 712 74 60
  dział techniczny: +48 (71) 712 74 62
  dział serwisu: +48 (71) 712 74 21
                                  +48 (71) 712 74 22
                                  +48 (71) 712 74 23
                                  +48 (71) 712 74 24

Skontaktuj się z nami

  Wysyłając powyższego maila, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn.: Dz. Ustaw z 2002 nr 101, poz. 926 z późn. zm.).